lørdag 11. mai 2019

Що розуміється під словом "повага"?

Мені не потрібно багато часу, аби прочитати повідомлення та коментарі в соціальних мережах, перш ніж я почну задаватися питанням, чи не забули деякі люди, що таке повага. 

Однак сьогодні моє питання стосується етимології самого слова "повага" та заклику до її проявлення (1). Саме слово походить від латинського "respicere", що в перекладі означає "озиратись" або "знову бачити"
Це для мене може означати наступне:
1) бачити людину і дозволяти їй відчувати себе "поміченою" знову і знову.
2) ставитися до людини так, щоб мені не було соромно при наступній зустрічі з нею.
Коли моя дружина, Магна, багато років тому повинна була знайти назву для проекту подовженого дня, який у нас є в Східній Європі, вона вирішила назвати його “Побач мене!" (2). Коли дітей бачать і визнають, вони ростуть і дорослішають, тому що відчувають повагу. Якщо їх не помічають, вони будуть намагатися привернути увагу часто, вдаючись до конче не гарних заходів. Дуже часто вони самі усвідомлюють, що те, що вони роблять, недобре, проте немає нічого гіршого, ніж бути знехтуваним і відринутим.

Дорослі - це насправді просто діти, які виросли. Нам потрібно, щоб нас помічали. І механізми, які ми вживаємо, коли відчуваємо себе знехтуваними, часто схожі на ті, які ми використовували в дитинстві.

Я знаю, що Господь-мій пастир (3) і що Він охороняє мене. Ісус називав себе добрим пастирем (4), і як Бог послав Його в світ, Ісус посилає нас (5). Це означає, що одна з ролей, закладених в учнівстві, - бути пасторами = людьми, які помічають інших, і тим самим виявляють повагу до них та рахуються з ними.

Господь споглядає з небес, і бачить усіх синів людських...
Псалом 33:13
"Манна" на сьогодні:
... і ми - Його очі тут, на землі.
----------------------------------
(1) Заклик генерала Педдла: Заклик до прийняття інших: Ми повинні бездоганно ставитися до всіх людей з повагою і милосердям, пам'ятаючи про нашу місію задовольняти людські потреби в ім'я Христа без будь-якої дискримінації.
(2) 'See me!'
(3) Псалом 23
(4) Івана 10:11
(5) Івана 20:21

Ingen kommentarer: