lørdag 9. juni 2018

Навчаючись ходити

Я люблю пересуватися пішки. Тому, замість їзди на машині культивую в собі ходьбу. Коли я додаю ще трохи бігу, користь цього в тому, що тим самим я підтримую себе у формі. У Божому царстві діють такі ж самі принципи. 

Три перші розділи послання Павла до Ефесян дуже сильно зосереджено на моєму статусі або положенні у Христі. Павло хотів переконатися, що його читачі знатимуть своє положення. Коли я знаю, де я "сиджу", я готовий піднятися та почати іти:

Тож, благаю вас я, в'язень у Господі, щоб ви поводилися гідно покликання, що до нього покликано вас…
Еф 4:1
Слово "поводилися", яке Павло використовує у перекладі з грецької мови буквально означає "ходьба". Однак, також можна використати слово "життя", якому віддають перевагу багато перекладів Біблії у наведеному вище уривку.

Є багато чого спільного між словами "життя" та "ходьба". Я живу, бо я живий. Мені не треба казати своєму серцю битися, а легеням дихати – все це є частиною буття. Таким самим чином, коли я навчився ходити, мені не потрібно було думати, як встати і почати рухати ногами, аби зробити правильний рух, аби дійти до кінцевого пункту. Мені лише потрібно знати, куди я йду, просто тому що "мистецтво ходьби" є невід'ємною частиною мого життя.

Коли Павло вмовляє мене жити та поводитися гідно покликання, до якого я був покликаний, він продовжує перелічувати, що це передбачає. Коли ви читаєте цей уривок, ви бачите, що він складає список якостей Ісуса. Тут мова йде про те, аби ходити подібно Ісусу в цьому сучасному світі. Це звичне життя християнина (1). Це неможливо зробити без Нього, але Він не буде робити це без нас. Коли ми почнемо ходити таким чином, це стане невід'ємною частиною нас – ми робитимемо це, не задумуючись про це, або навіть й не знаючи про це (2). У найближчі тижні ми розглянемо деякі з властивостей ходьби.

Сьогоднішня "манна":

Навчитися ходити – подібно Христу
-------------------------------------------
* А хто каже, що в Нім пробуває, той повинен поводитись так, як поводився Він. 
(Стара версія)
(1) "Звичне життя християнина" - ще одна книга Вочмана Ні – Автора книги"Сидіти, ходити, стояти". Книжки Ні зіграли значну роль у моєму особистому духовному шляху.
(2) “Тоді озвуться праведні до нього: Господи, коли ми бачили тебе голодним і нагодували, спрагненим і напоїли?..." Від Матвія 25:37-40

Ingen kommentarer: