lørdag 21. april 2018

Вперед!

Можна почути заклик «Вперед!» у різних контекстах. Можна почути його під час «тайм-ауту» на спортивній арені, коли тренер заохочує команду зробити ще ривок заради перемоги у матчі. Це висловлювання використовується на радах при прийнятті рішення і є завжди доцільним у контексті тіла Христового в цілому, та Армії Спасіння зокрема.

Грецьке слово, що Павло використовує у заохоченні нас «бажати гаряче духовних дарів» (1) – це те саме слово, яким називають 'четверту' з єврейських релігійних партій – Зелоти. Один з учнів Ісуса, Симон (не Петро), як вважається, виходець з цієї групи (2), і деякі вчені навіть вважають, що Павло мав безпосередній зв’язок з ними (3). Зелоти були запеклими борцями за те, в що вірили. Апостол Павло закликає нас до такого ж запалу.

Минулого тижня мій друг написав у відповідь на мої слова:

Я б хотів, що ще багато хто горів у Дусі та шукав дари Духа. На мій погляд, палати - це вибір кожної людини окремо. Вогонь розпалюється там, де є вибір стати учнем та відводити час на молитву.


Я повністю згоден; на що я у відповідь написав:

Це дуже важливо. Учні отримали Святого Духа та дари, тому що вони відчайдушно шукали і прагнули Духа. Я повинен взяти на себе ініціативу, аби Святий Дух міг використати Його ініціативу в мені ... Тому, що Дух Святий є Бог, і ознака Бога - це любов. Бог ніколи не нав’язується людині.

Отже, «Вперед!», насправді, це «іти вперед за Ним». Це означає віддавати себе Йому все більше і більше, тому що Ісус вже дав усього Себе мені – зокрема Дух. Іван Хреститель бачив це ще до того, як Ісус пожертвував усім, і описав це наступним чином:
Йому треба рости, мені ж маліти.
Івана 3:30
Так просто, але все ж таки так важко.

Сьогоднішня "манна":
Йти за Ним - це втратити себе, аби знайтися в Ньому.
--------------------------------------------------------
(1) 1 Кор. 14:1 – див. також: Які дари "ліпші"?  
(2) Мт 10:4, Дії 1:13
(3) По-перше - коли у своїх посланнях Павло говорить про цю групу, то він робить це з повагою. По-друге – він був войовничим у своєму переслідуванні перших послідовників Ісуса.

Ingen kommentarer: